Artykuły

OGÓLNE WSKAZÓWKI I ZALECENIA

Soczewki kontaktowe niewątpliwie ułatwiają życie, dodają pewności siebie i pozwalają na swobodę. Jednak istnieje kilka zasad użytkowania, których należy przestrzegać, by dobrze i bezpiecznie służyły..

DLACZEGO WARTO NOSIĆ SOCZEWKI KONTAKTOWE?

Soczewki kontaktowe mogą ułatwić życie praktycznie każdej osobie, która ma wadę wzroku. Szkła kontaktowe mogą nosić osoby w różnym wielu: począwszy od dzieci, przez młodzież, dorosłych, aż po osoby starsze. Warto wspomnieć, że na rynku są również soczewki silikonowo-hydrożelowe produkowane na zamówienie. Specjaliści zalecają je pacjentom potrzebującym soczewek o nietypowych parametrach. Niezależnie od wieku lubimy czuć się pewnie i swobodnie a noszenie okularów powoduje u wielu osób obniżenie samooceny, a także ograniczają nie tylko pole widzenia, ale także aktywność. Szczególnie uciążliwe są wszelkie zabrudzenia na szkłach, ich zaparowywanie, zalewanie deszczem, a także zsuwanie się oprawek z nosa lub ich uwieranie.

ZBADAJMY WZROK NASZYM DZIECIOM

Dbając o zdrowie naszych dzieci nie zapominajmy o systematycznej kontroli wzroku naszych podopiecznych.

Wzrok jest niezwykle istotny w procesach poznawczych. Przyjmuje się, że 80% informacji docierających do nas z otoczenia to informacje wzrokowe. Dobre widzenie jest bardzo ważne dla prawidłowego przyswajania wiedzy. Począwszy od nauki czytania i pisania, poprzez osiąganie dobrych wyników w okresie całego nauczania szkolnego, a skończywszy na wyborze odpowiedniego i dobrego zawodu.

PIĘĆ NAJWIĘKSZYCH RZECZY O PIELĘGN ACJI SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Odpowiednie dbanie o soczewki kontaktowe, ich pielęgnacja i regularne czyszczenie gwarantują nam, że noszone przez nas szkła kontaktowe nie wywołają żadnej infekcji oka. Dla tych, którzy jednak nie chcą poświęcać czasu na czyszczenie soczewek, mogą korzystać z jednorazowych soczewek kontaktowych, które pod koniec dnia się po prostu wyrzuca, a rano zakłada się nową parę.

PRZECIWSKAZANIA DO NOSZENIA SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Generalnie soczewki kontaktowe nosić może każdy, ale konieczna jest dbałość o higienę i dyscyplina pacjenta. Jeżeli chodzi o przeciwwskazania do soczewek kontaktowych, to wraz z pojawieniem się nowej generacji soczewek ich lista radykalnie zmalała. Wynika to z faktu, że wśród soczewek nowej generacji są takie, które zarejestrowane są również jako soczewki opatrunkowe i mogą być stosowane na rogówkę chorą, po urazie lub operacji. Ogółem szacuje się jednak, że dla około 5-7% procent ludzi nigdy nie będzie możliwe założenie soczewek kontaktowych.

Przeglądasz 1 do 5 z 5 (1 stron)

OPTYKTRENDY | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZERZONE.