PORADY

DLACZEGO WARTO NOSIĆ SOCZEWKI KONTAKTOWE?

Soczewki kontaktowe mogą ułatwić życie praktycznie każdej osobie, która ma wadę wzroku. Szkła kontaktowe mogą nosić osoby w różnym wielu: począwszy od dzieci, przez młodzież, dorosłych, aż po osoby starsze. Warto wspomnieć, że na rynku są również soczewki silikonowo-hydrożelowe produkowane na zamówienie. Specjaliści zalecają je pacjentom potrzebującym soczewek o nietypowych parametrach. Niezależnie od wieku lubimy czuć się pewnie i swobodnie a noszenie okularów powoduje u wielu osób obniżenie samooceny, a także ograniczają nie tylko pole widzenia, ale także aktywność. Szczególnie uciążliwe są wszelkie zabrudzenia na szkłach, ich zaparowywanie, zalewanie deszczem, a także zsuwanie się oprawek z nosa lub ich uwieranie.


Soczewki kontaktowe stanowią istotny postęp w dziedzinie korekcji wad refrakcji. Mają szereg zalet w stosunku do okularów. Nie ograniczają pola widzenia, gdyż przy każdym ruchu oka soczewka porusza się razem z nim, ich waga jest znikoma, są niewidoczne dla osób trzecich. Przylegają bezpośrednio do rogówki nie powodując dzięki temu zmiany wielkości obrazu, szczególnie uciążliwego przy większych mocach korekcji. Nie grozi nam także zniekształcenie obrazu w części peryferyjnej, które najbardziej dokucza osobom noszącym dość mocne okulary. Soczewki kontaktowe gwarantują nam także naturalny wygląd czy możliwość noszenia okularów przeciwsłonecznych. Soczewki kontaktowe nie tylko ułatwiają, ale w niektórych przypadkach nawet umożliwiają swobodne uprawianie wielu dyscyplin sportowych i realizowanie swoich pasji. W soczewkach kontaktowych można bez przeszkód nurkować, żeglować, uprawiać wspinaczkę górską, narciarstwo – wodne i zimowe, saneczkarstwo, kajakarstwo, grać w koszykówkę, piłkę nożną, w golfa, w tenisa i badmintona, a także podnosić ciężary. Pod nadzorem lekarza można w soczewkach kontaktowych pływać i uprawiać boks.


Bezpiecznie mogą także realizować swoją pasję amatorzy latania, myślistwa, tańca, jazdy konnej i wycieczek samochodowych. Soczewki kontaktowe, w przeciwieństwie do okularów, nie zaparują nam pod wpływem zmiany temperatury i przyspieszonego oddechu, nie zsuną się nam w momencie gwałtownego ruchu, nie zabrudzą się i nie musimy stale martwić się, że gdzieś je zgubimy. Soczewki ułatwiają kobietom także codziennie czynności, takie jak nakładanie makijażu. Bez względu na rodzaj soczewek kontaktowych, jeśli dobrze je pielęgnujemy, będą nam sprawnie służyły i będą ułatwiały nam realizowanie pasji życiowych.


Tak, więc szkła kontaktowe są ofertą dla tych wszystkich, którzy nie mogą nawyknąć do noszenia okularów i nie pociąga ich moda noszenia takiego dodatku bądź też ich styl życia na to nie pozwala.

OPTYKTRENDY | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZERZONE.